Střední průmyslová škola elektrotechnická v Žatci

Pohledem pedagoga

Pohledem pedagoga

Rádi bychom Vám přiblížili, co vůbec synek či dcera nebo i Vy již dospělí uchazeči o maturitní studium budete v budoucnu umět. Takže nejprve, co se naučí. Vezměme to od prvního ročníku, kde jsou základy, takové to „od pantáty vedou dráty…“ se naučí vypočítat, použít matematické fígle v praxi a hlavně nebát se prosadit. Od druhého ročníku se budeme soustředit nejen na materiály, ale i na to, jak je upotřebit v elektroinstalaci. Budeme v rámci technického kreslení navrhovat a tvořit projekty pro zapojování nejen jednoduchých rozvodů, ale i tzv. chytrých domů. Od třeťáku se bude „vyšívat“ nejen na maturitních tématech, ale budeme zdokonalovat a stmelovat jednotlivé poznatky v celek.

V rámci výuky měření je nutné absolvování části zkoušky dle vyhlášky 50/1978 Sb. § 4 – Pracovník poučený (osoby bez odborného vzdělání v oboru elektro, a které nevlastní výjimku od TIČR). Ve čtvrtém ročníku se společně připravíme nejen k maturitě, kdy bychom měli zvládnout jak státní, tak ústní část, získáme poznatky pro praxi (nejen poznatky, ale i přípravu na zkoušky dle vyhlášky 50/1978 Sb. § 5 – Pracovník znalý).

No a po maturitě a se zkouškou z vyhlášky 50/1978 Sb. si studenti již mohou vybírat… třeba nějakou nabízenou pozici našich spřátelených firem. Přejeme Vám tedy dobré pořízení při volbě školy a studijního oboru.

Ing. Jaromír Donát a kolektiv.

O škole

Střední průmyslová škola elektrotechnická a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků, spol. s r.o.

IČ: 25115138
IZO: 108040780

Adresa

Svatováclavská 1404
438 01, Žatec

Kontakty

Pevná linka: +420 415 726 003
Mobilní telefon: +420 733 712 250
e-Podatelna: sekretariat@spsezatec.cz
Preferovaný způsob komunikace je e-mail.

Střední průmyslová škola elektrotechnická a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků, s. r. o.